Zaczyna się sezon tulipanów i krokusów

rośliny cebuloweStyczeń i luty nie obfitują w rośliny kwitnące. Do pierwszych pierwiosnków czy krokusów jeszcze daleko. Niemniej jednak w sklepach pojawiają się rośliny cebulowe takie jak tulipany czy krokusy.

Wiązanka z tulipanów
Tulipany, które znajdujemy w kwiaciarniach i marketach sprzedawane są zazwyczaj w wiązankach lub na sztuki. Są to kwiaty cięte, które wspaniale prezentują się w wazonach i cudownie zdobią mieszkanie. Niestety jak wszystkie kwiaty cięte już po kilku dniach tracą cały swój urok i więdną.

Rośliny w pojemnikach
Poza wiązankami z ciętych kwiatów na pólkach sklepowych zaczynają powoli pojawiać się także cebulki przygotowane do domowej uprawy. W sklepach ogrodniczych można nabyć torebkę wypełnioną cebulkami, które następnie należy zasadzić w doniczkach. W kwiaciarniach i marketach można kupić cebulki posadzone w ciekawych pojemnikach, które doskonale prezentują się z tulipanem czy hiacyntem. Wśród propozycji jakie ostatnio można było zobaczyć są liście z nierozwiniętym kwiatostanem hiacynta wyrastające z filiżanki albo eleganckiej szklanki. Można też kupić gotową do skiełkowania cebulkę w szklanym flakonie. Wystarczy dolać wody i za kilka tygodni będzie można cieszyć się pięknym hiacyntem.

Pomysł na Dzień Kobiet
Wprawdzie do 8 marca jeszcze daleko, niemniej jednak już dziś można pomyśleć o niespotykanym upominku dla najbliższych pań. Jedną z opcji jest zakup cebulki przygotowanej do skiełkowania i rozpoczęcie uprawy. Jeśli w styczniu zaczniesz ją podlewać, to w marcu doczekasz się pięknego kwiatostanu, który będzie idealnym upominkiem dla każdej kobiety – niezależnie od wieku.

rośliny cebulowe