Czas na rośliny cebulowe

crocus-673477_640Mamy wrzesień, a tym samym najwyższy czas na zaplanowanie wiosennego ogrodu. Właśnie teraz jest najlepszy okres na wybór roślin cebulowych, które jako pierwsze zamienią nasz ogród w barwny dywan.

Planując swój wiosenny ogród warto pomyśleć o pierwiosnkach i przebiśniegach. Te delikatne białe kwiaty są pierwszymi zwiastunami wiosny. Ogrodnicy przez długie miesiące zimowe wyczekują ich z utęsknieniem. Pierwsze, delikatne listki pokazujące się na tle białego śniegu sprawiają, że w sercach pojawia się nadzieja na cieplejsze jutro. To kwiaty, które koniecznie muszą się znaleźć w ogrodzie, bo dzięki nim wiosna przychodzi szybciej.

Kolejnymi roślinami, które warto posadzić w swoim ogródku są oczywiście krokusy. Wiele odmian zaczyna kwitnąć już na początku marca, dzięki czemu ogród nabiera kolorów. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej można stworzyć z tych kwiatów barwny kobierzec. Jeśli zaś dobierzemy gatunki różniące się nie tylko barwą, ale również okresem kwitnienia można cieszyć się ich pięknem przez wiele tygodni.

Wiosna to oczywiście marzec i Dzień Kobiet. Wiele osób nie wyobraża sobie tegotulips-708410_640marcowego dnia bez tysięcy tulipanów w kwiaciarniach. Może więc warto zainwestować jesienią w cebulki tych pięknych kwiatów? W sklepach ogrodniczych można kupić cebule dziesiątków gatunków tulipanów. Dzięki odpowiedniemu doborowi będzie można się cieszyć ich pięknem nie tylko 28 marca, ale przez kilka kolejnych tygodni.

Okres od września do listopada to czas idealny do sadzenia roślin cebulowych. Zanim udamy się do sklepu warto dobrze przemyśleć jakie rośliny chcemy posadzić w swoim ogrodzie. O tym, że powinny się w nim znaleźć chyba nikogo nie trzeba przekonywać.