Doniczka z wiewiórką – pomocnik małego ogrodnika

doniczki dla dzieciKażde dziecko, prędzej czy później przychodzi do rodziców z prośbą o zwierzątko. Niestety nie zawsze można sobie pozwolić na pieska, kotka a nawet na małe akwarium. Jeśli nie możesz podarować swojemu malcowi zwierzątka, daj mu roślinkę w specjalnej doniczce z wiewiórką.

Posiadanie własnej rośliny to dla dziecka duża przyjemność, ale również ogromna odpowiedzialność. Malec musi dbać o to, aby jego kwiatek miał  zawsze odpowiednią ilość wody, nie wysechł ani nie zgnił z powodu przelania. Wbrew pozorom to spore wyzwanie dla niejednego malca.

Aby pomóc dzieciom w pielęgnacji roślinek powstały specjalne doniczki ze wskaźnikiem ilości wody. Doniczki te maja kształt pnia, w którym znajduje się dziupla, a w niej siedzi wiewiórka. Kiedy gleba wysycha, wówczas rude zwierzątko chowa się głęboko w dziupli. To wyraźny znak dla każdego malucha, żeby podlał swojego kwiatka.

Doniczki z wiewiórką dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. Można je kupić w internetowych sklepach oferujących dekoracje do domów i ogrodów.

doniczki dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>