Doniczki na kuchenny parapet

Nic tak nie zdobi kuchni jak rośliny, a najlepiej – rośliny zielne, które nie tylko pięknie wyglądają i pachną, ale dodatkowo wspaniale dopełniają smak potraw. Jednakże zioła kupowane w sklepach najczęściej są umieszczone w niezbyt ładnych plastikowych pojemnikach, dlatego zanim je kupimy, dobrze jest poszukać odpowiednich doniczek lub osłonek, które dodatkowo uwydatnią urodę ziół.

podłuzna donica

Doniczki gliniane

Często można spotkać doniczki ceramiczne w kolorze naturalnej, wypalanej gliny. Delikatnie pomarańczowy kolor, nieco nierówny i do tego chropowata faktura doniczki doskonale wyglądają zarówno na parapetach jak i na balkonie. Ciekawie prezentują się doniczki ceramiczne z motywem lisków ziół, do których są przeznaczone.

Donice białe

W kuchni wspaniale prezentują się także niewielkie doniczki w kolorze białym. Trzeba podkreślić, że biel to kolor, który pasuje niemal do każdego wnętrza. Dodatkowym atutem takich doniczek jest to, iż zieleń rosnących w nich roślin wydaje się jeszcze bardziej intensywna.

biała doniczka

 

 

Kuchenne osłonki

Ciekawym pomysłem może być umieszczenie doniczki z pachnącymi ziołami w nietypowej osłonce. Która sprawi, że całość będzie wyglądała nieszablonowo ale zarazem pięknie.

http://fajnedonice.pl/towar.67.oslonka.na.donice.white.happy.wysokosc:.125.cm.html#kat1=1&partia=0&action=przegladaj&kat=3&cena_min=0&cena_max=1000

http://www.urzadzone.pl/a/15789,doniczki-w-nowej-aranzacji/0/5,oslonka-ceramiczna-na-kwiaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>