Dynia – pomysł na jesienne dekoracje

autumn-2860_640Wrzesień to czas, kiedy w sklepach pojawiają się pierwsze dynie. Poza wielkimi, pomarańczowymi kulami można spotkać również odmiany o innej kolorystyce i kształcie. Niezależnie jednak od gatunku, dynie są smaczne i pięknie się prezentują. Zarówno te duże jak i te mniejsze można wykorzystać do wykonania jesiennych ozdób.

Dyniowy stworek
Mówiąc o dekoracjach z dyni najczęściej mamy na myśli wielką głowę, która jest bardzo charakterystyczna dla amerykańskiego święta Halloween. Takie właśnie dyniowe głowy doskonale będą wyglądały na naszych balkonach, w ogrodach czy w domach nie tylko w listopadzie. Warto je zrobić również teraz, kiedy pojawiają się w sklepach pierwsze dynie. Można z nich zrobić zabawne świeczniki, które nadadzą balkonom i tarasom dodatkowego uroku.

 

Wazony i donice z dyni
Dynia to także doskonałe warzywo do wykonania ozdobnych wazonów i osłonek na doniczki. Wystarczy wydrążyć ją i włożyć do niej doniczkę z roślinką lub naczynie z wodą, do którego włożymy świeże kwiaty.  W zależności od wielkości dyni, którą zamienimy w wazon lub doniczkę może ona być ozdobą w domu albo w ogrodzie.

 

Dynia i skarby jesieni
Dynie doskonale prezentują się również jako dodatek do jesiennych dekoracji wykonanych z dodatkiem kolorowych liści, kasztanów, żołędzi, suchej słomy itp. Ciepły, pomarańczowy kolor doskonale sprawdza się w połączeniu z czerwienią, żółcią i brązami charakterystycznymi dla tej pory roku.

autumn-2905_1920