Korkowe pomysły doniczkowe

mini doniczki z korkaJeśli lubisz od czasu do czasu wypić kieliszek wina, mamy dla Ciebie kilka ciekawych pomysłów jak można wykorzystać odpad z butelki jakim jest korek. Choć wydaje się to mało możliwe, to z korków można stworzyć bardzo interesujące doniczki.

Mini doniczki z korka
Korki od wina można zamienić w śliczne mini doniczki, które będą ciekawą ozdobą każdego mieszkania. W korku należy wyciąć dziurkę tworząc w ten sposób miejsce na roślinę. Następnie do otwory należy wsypać odrobinę ziemi i umieścić tam niewielką roślinę. Do mini doniczek najlepiej nadają się gruboszowate, które nie wymagają dużej ilości wilgoci. W doniczce z korka można umieścić pojedynczą gałązkę, która będzie bardzo ciekawie wyglądała.

 
Osłonka z korkowych kółeczek
Jeśli mini doniczki nie przypadły Ci do gustu, to korki z butelek po winie można osłonki z korkawykorzystać też do stworzenia osłonek na doniczki. Pojedyncze korki należy pociąć na równe okrągłe plasterki. Trzeba pamiętać, że korek jest tworzywem trudnym do cięcia, stąd też warto wybrać do tego celu ostry nóż. Kiedy już wszystkie korki będą pokrojone należy okleić nimi wybraną doniczkę. Najlepiej do tego celu nadają się doniczki plastikowe oraz ceramiczne. Do przymocowania korkowych kółeczek można wykorzystać pistolet z klejem lub kleje typu kropelka. Wykonanie takiej osłonki jest bardzo proste, a końcowy efekt potrafi zachwycić każdego.
 
Korki od wina to dla większości z nas kolejny śmieć, ale warto wiedzieć, że są ludzie, którzy z tych „śmieci” potrafią stworzyć prawdziwe cuda.
 
Jeśli masz ciekawe pomysły jak można wykorzystać korki – podziel się nimi z nami.