Kwiaty na Dzień Kobiet

kwiaty na dzień kobietMarzec to miesiąc łączący w sobie koniec zimy i początek wiosny. Dzień Kobiet przypada jeszcze w okresie zimowym, niemniej jednak tego dnia niemal wszystkie panie otrzymują symboliczne kwiaty. Zobacz jakie rośliny kojarzą się z tym świętem.

 

Goździki

Goździki to kwiaty przyjmowane przez jednych z niechęcią a przez innych z nostalgią. Większości osób, które pamiętają okres komunizmu kwiaty te kojarzą się właśnie z Dniem Kobiet, kiedy to każda pani otrzymywała goździk od pracodawcy. Niekiedy towarzyszył mu niewielki upominek w postaci deficytowych rajstop lub czekolady. Dziś goździki powoli wracają do łask w roli retro. Tym razem jednak nie daje się już pojedynczego kwiatka z asparagusem i kokardą, ale pięknie skomponowany bukiet.

 

Tulipany

To dziś najczęściej kupowane kwiaty na Dzień Kobiet. Przede wszystkim są one zwiastunami nadchodzącej wiosny i cieszą oko swoimi kolorami. Ponadto są one niezwykle uniwersalne. Można je podarować koleżance, ukochanej, mamie czy babci. Tulipany doskonale prezentują się samodzielnie jak i w bukietach. Ich niewątpliwą zaletą jest również niewygórowana cena, aczkolwiek w około 8 marca można zauważyć niewielki jej wzrost.

kwiaty na dzień kobiet

 

Róże

To kwiaty na każdą okazję. Najczęściej są ofiarowywane najważniejszym kobietom czyli żonom, partnerkom czy narzeczonym. Uznawane są za dowód miłości, zwłaszcza te w kolorze czerwonym. Można podarować pojedynczy, duży kwiat lub bukiet mniejszych. Prezentują się bardzo ładnie zarówno w przybraniu jak i bez żadnych dodatków.

kwiaty na dzień kobiet

 

Rośliny doniczkowe

Coraz większym powodzeniem cieszą się również rośliny doniczkowe. Najczęściej wybierane są delikatne prymulki, które cieszą oko wieloma kolorami. Warto też spojrzeć na doniczkowe hiacynty, które swoimi kwiatami zdają się mówić  nam, że wiosna tuż, tuż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>