Październik – czas na byliny i rośliny jednoroczne

konwalieWiele jednorocznych roślin może zakwitnąć znacznie szybciej, jeśli posiejesz je jesienią. Październik to także czas na dzielenie i sadzenie bylin. Zobacz, co warto o tym wiedzieć.

 

Jeśli teraz posiejesz rośliny zakwitną znacznie szybciej. Już dziś możesz zasiać m.in. czarnuszki, chabry, eszolacje, kosmosy, maki czy nagietki. Jeśli ze względu na ciepłą pogodę pojawią się pierwsze siewki musisz zadbać, by dobrze przezimowały. Najlepiej przykryj je igliwiem. W tym celu doskonale sprawdzają się gałązki z drzew iglastych ułożone na grządkach z kwiatami. Ochronią siewki i sprawią, że jako pierwszy wśród sąsiadów będziesz mógł się cieszyć rabatami pełnymi kwiatów.

 

Październik to także czas na dzielenie i sadzenie bylin. Właśnie teraz jest idealna pora na sadzenie konwalii. Najlepiej wybierz dla nich półcieniste lub delikatnie zacienione miejsce np. pod drzewami. Kłącza konwalii należy sadzić ok. 2 cm pod ziemią w rzędach oddalonych od siebie o ok. 25 cm w odstępach 3-4 centymetrowych. Jeśli posadzisz teraz konwalie masz szanse na zobaczenie pierwszych kwiatów już w maju, a potem z roku na rok będzie ich przybywać.