Po co storczykom przezroczysta doniczka?

doniczki do storczykówPrzeglądając strony poświęcone storczykom można dowiedzieć się, że rośliny te najlepiej czują się w doniczkach przeźroczystych. Jak się można przekonać jest to prawda, ale nie do końca.

Przezroczyste doniczki są polecane do uprawy tych roślin głównie ze względu na to, że ułatwiają ich pielęgnację. Dzięki przezroczystym doniczkom można obserwować kolor korzeni, który wskazuje na to czy podlać roślinę, czy jeszcze poczekać kilka dni. Możliwość obserwacji korzeni umożliwia też szybką reakcję w przypadku pojawienia się chorób lub szkodników. Warto jednak wiedzieć, że posadzony w ciemnej doniczce storczyk także będzie rósł i kwitł, aczkolwiek pielęgnacja będzie nieco trudniejsza.

Jeśli bezbarwna doniczka pełna kory, włókna kokosowego i korzeni nie wygląda zbyt ładnie w pomieszczeniu, wówczas warto wybrać odpowiednią osłonkę. Obecnie panująca moda na storczyki sprawiła, że w sklepach można wybierać spośród setek różnych wzorów. Znawcy tematu zachęcają do zakupu osłonek wykonanych z materiałów przezroczystych, które pozwalają przedostać się światłu do korzeni rośliny. Jednakże nie jest to konieczne i można równie dobrze wybrać osłonkę z drewna, ceramiki, gliny czy

osłonki dostorczyków

Fot. fajnedonice.pl

tworzywa sztucznego. Jedynymi ograniczeniami są tutaj nasza wyobraźnia i kwota jaką chcemy na osłonkę przeznaczyć.

Wszystkich, którzy oszukują ciekawych osłonek do storczyków zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu. Z pewnością każdy znajdzie model, który spełni jego oczekiwania.