Przygotowujemy ziemię na wiosnę.

Zanim rozpoczniesz sadzenie nowych roślin powinieneś zadbać o glebę. Dobrze nawieziona i przewietrzona ziemia będzie doskonałym podłożem dla nowych upraw.

Jeśli jesienią przekopałeś i nawiozłeś ziemię, to na wiosną pozostaje tylko lekkie spulchnienie i wyrównanie grządek. Jeśli jednak przed zimą nie przygotowałeś odpowiednio gleby do nowego sezonu, to czas najwyższy, aby to naprawić.

Prace w ogrodzie najlepiej zacząć jak najwcześniej. Wystarczy, że ustąpią  mrozy i ziemia rozmarznie. Jeśli nie nawiozłeś jej jesienią, to początek marca jest idealną porą, aby to zrobić. Najlepiej do nawożenia nadaje się kompost. Jest to nawóz niezwykle uniwersalny i bezpieczny dla wszystkich roślin. Przygotowany kompost rozsyp po całej ziemi przeznaczonej pod uprawę, a następnie delikatnie wymieszaj go z górną warstwą gleby.

Oczywiście kompost nie jest jedynym możliwym nawozem, który możesz użyć do użyźnienia gleby. Poza nim warto skorzystać również z obornika, a także z nawozów mineralnych. Jednakże decydując się na którąś z powyższych opcji musisz bardzo uważać, ponieważ zbyt duża ilość nawozu może mieć zły wpływ na uprawiane rośliny.

Nawiezioną i przekopaną ziemię należy pozostawić na co najmniej kilkanaście dni, a dopiero potem zacząć sadzić pierwsze rośliny.