Przyszła jesień

Fot. pixabay.com

Fot. pixabay.com

Jesień to pora roku, która na początku zachwyca kolorami, ale z biegiem czasu staje się coraz bardziej ponura. Szybko zapadający zmierzch, deszczowa, chłodna pogoda, spadające liście – to nic pięknego. Niemniej jednak zamiast myśleć o słotnych dniach cieszmy się pierwszymi dniami tej pory roku.

Wraz z jesienią przyszedł czas zbiorów owoców i warzyw, a także brązowiejących liści. W tym roku mogliśmy cieszyć się upalnym latem i martwić nadmierną suszą w tym okresie. Miejmy nadzieję, że jesienią nie zabraknie deszczu, bo choć nie jest on zbyt przyjemny, to z pewnością woda przyda się rolnikom i nie tylko.

Słoneczna jesień to także najlepszy czas na aktywność na świeżym powietrzu. Ciepły, tegoroczny wrzesień zachęca nas do spacerowania po parkach i skwerach. Warto też zabrać trochę kolorowej jesieni do domu. Doskonale do tego celu nadają się złote, brązowe i czerwone liście drzew,  korale jarzębiny, kasztany oraz inne skarby, które można zamienić w cudowne jesienne dekoracje.

Cieszmy się piękna pogodą i jesiennym słońcem, bo już niedługo nastanie ta bardziej smutna jej część.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>