Rabaty kwiatowe – co warto wiedzieć?

 

Każdy z nas słyszał nie raz pojęcie „rabaty kwiatowej”. Jednakże jak to często bywa znajomość pojęcia nie koniecznie równa się jego rozumieniu. Dlatego też, jeśli posiadasz własny ogródek, to polecam ten artykuł, a dowiesz się co kryje się po tym tak często powtarzanym wyrażeniem.

Rabata kwiatowa – to najczęściej pas, bardziej lub mniej regularny, zagospodarowanej powierzchni ogrodowej. Najczęściej rabaty umieszczane są przy ogrodzeniach, murach, ścieżkach oraz różnego typu zabudowaniach.

Rabaty kwiatowe, o ile są dobrze rozplanowane, mogą sprawić, że ogród będzie barwny, pachnący i niepowtarzalny. Niestety bardzo często twórcom rabat brakuje wiedzy o uprawianych roślinach, co sprawia, że nie są one tak piękne jakby być mogły.

Warto pamiętać, że chcąc stworzyć piękne rabaty kwiatowe należy wziąć pod uwagę nie tylko wygląd i kolor kwiatów, ale przede wszystkim ich wymagania dotyczące gleby, naświetlenia, nawożenia i nawodnienia. Dobierając rośliny o podobnych upodobaniach masz szansę stworzyć wspaniałe rabaty, które swoją urodę będą zachwycały przez cały okres kwitnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>