Roślina dla dziecka

kolorowa doniczkaKończą się wakacje i zaczyna się nowy rok szkolny. Może warto pomyśleć o specjalnym upominku dla ucznia i podarowaniu mu małej roślinki do opieki? Dbanie o kwiatka to duża odpowiedzialność, ale też ogromna przyjemność.

Jaką roślinę wybrać dla dziecka?
Najbardziej zachwycają rośliny kwitnące i to właśnie takie chciałoby się dać maluchowi, ale z drugiej strony to właśnie one są najtrudniejsze w uprawie. Dlatego też na początek najlepiej wybrać roślinę niezbyt wymagającą. Do wyboru są kaktusy, gruboszowate, paprocie czy zielistki. Wszystkie one wymagają pielęgnacji, ale kilka dni bez wody nie zniszczy ich zupełnie. Warto też zauważyć, że te rośliny dość szybko rosną, co jest dodatkową zaletą. Mały ogrodnik bardzo się ucieszy z każdego kolejnego listka czy kilku nowych centymetrów „wzrostu” roślinki.

Doniczki i osłonki
Wybierając roślinkę dla swojego malucha warto zadbać o to, aby była w ładnej, kolorowej doniczce. Jeśli roślina sprzedawana jest w plastikowym pojemniku można dokupić ozdobną osłonkę. W sklepach ogrodniczych, kwiaciarniach i w internecie jest bardzo wiele interesujących propozycji, z których każdy mały uczeń wybierze coś dla siebie. Jedną z ciekawszych opcji jest doniczka z wiewiórką, która przypomina o podlewaniu kwiatka.

Kolorowe nawadniacze
Poza ładną doniczką można wybrać także kolorowe akcesoria, które dodadzą uroku nawadniacze do roślinroślince. Jedną z ciekawych opcji są nawadniacze do roślin. W sklepach dostępnych jest wiele ich rodzajów, ale najładniej prezentują się modele ceramiczne imitujące zwierzęta i owady. Ceramiczne żabki czy biedronki nie tylko ozdabiają doniczkę z rośliną, ale także dbają o jej nawodnienie. To tacy mali pomagacze, którzy od czasu do czasu wspomagają malca w opiece nad kwiatkiem.

1001 ozdób doniczkowych
Jeśli dziecko lubi kolorowe ozdoby, to warto wybrać się z nim do sklepu i poszukać dodatku dla jego roślinki. Można wybierać wśród setek różnych ozdób poczynając od kokardek, kolorowych wiatraczków a na figurkach skończywszy.

Zazwyczaj mówi się, że to zwierzęta uczą dzieci odpowiedzialności i empatii. Warto jednak wiedzieć, że również rośliny mogą podobnie działać. Malec, który musi zaopiekować się swoją roślinką, powinien wiedzieć czego potrzebuje, kiedy ją podlewać, a kiedy nie. Dla wielu dzieci uprawa rośliny doniczkowej to prawdziwa przygoda.