Archiwa tagu: Rabaty kwiatowe

Rabaty kwiatowe – co warto wiedzieć?

 

Każdy z nas słyszał nie raz pojęcie „rabaty kwiatowej”. Jednakże jak to często bywa znajomość pojęcia nie koniecznie równa się jego rozumieniu. Dlatego też, jeśli posiadasz własny ogródek, to polecam ten artykuł, a dowiesz się co kryje się po tym tak często powtarzanym wyrażeniem.

Rabata kwiatowa – to najczęściej pas, bardziej lub mniej regularny, zagospodarowanej powierzchni ogrodowej. Najczęściej rabaty umieszczane są przy ogrodzeniach, murach, ścieżkach oraz różnego typu zabudowaniach.

Rabaty kwiatowe, o ile są dobrze rozplanowane, mogą sprawić, że ogród będzie barwny, pachnący i niepowtarzalny. Niestety bardzo często twórcom rabat brakuje wiedzy o uprawianych roślinach, co sprawia, że nie są one tak piękne jakby być mogły.

Warto pamiętać, że chcąc stworzyć piękne rabaty kwiatowe należy wziąć pod uwagę nie tylko wygląd i kolor kwiatów, ale przede wszystkim ich wymagania dotyczące gleby, naświetlenia, nawożenia i nawodnienia. Dobierając rośliny o podobnych upodobaniach masz szansę stworzyć wspaniałe rabaty, które swoją urodę będą zachwycały przez cały okres kwitnienia.