Archiwa tagu: Rośliny

Kalanchoe – kwiat idealny chłodne dni

 Kalanchoe to roślina pierwotnie rosnąca na Madagaskarze. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych roślin kwitnących, które ozdabiają nasze mieszkania zimą i wczesną wiosną.

"Starr 080117-1759 Kalanchoe blossfeldiana" by Forest & Kim Starr

„Starr 080117-1759 Kalanchoe blossfeldiana” by Forest & Kim Starr

Kalanchoe – kilka słów o roślinie

Kalanchoe to roślina należąca do gruboszowatych. W stanie naturalnym można ją spotkać na Madagaskarze i w Afryce. Obecnie uprawiana jest na całym świecie i bardzo chętnie kupują ją miłośnicy roślin doniczkowych.

Kalanchoe – wygląd

Kalanchoe to roślina o prostych, rozkrzewiających się pędach pokrytych drobnymi listkami. Z upływem czasu pojawiają się większe liście o nasyconym zielonym kolorze. W przypadku niektórych gatunków na obrzeżu liści pojawiają się czerwona obwódka, która dodatkowo uatrakcyjnia wygląd rośliny. Kalanchoe w naszych warunkach kwitnie zimą, co spowodowane jest głównie tym, iż roślina jest stymulowana sztucznie podczas uprawy w szklarniach. Kwiaty pojawiają się na górnej części pędów i występują w kwiatostanach złożonych z dużej liczby drobnych kwiatków. Okres kwitnienia jest dość długi, nierzadko dochodzi nawet do 3 miesięcy. W sklepach można kupić Kalanchoe o różnym wybarwieniu kwiatów. Najczęściej są one białe, czerwone i różowe, ale zdarzają się również odmiany o żółtych kwiatostanach.

Kalanchoe – jak kupować?

Kupując roślinę należy zwrócić baczną uwagę na to jak ona wygląda. Liście powinny być ciemnozielone i błyszczące, a korzenie zdrowe. Najczęściej kupujemy Kalanchoe podczas kwitnienia, warto jednak wybierać egzemplarze, o dużej liczbie pączków – oznacza to, że roślina jest  w okresie kwitnienia i jeszcze długo będzie cieszyła nasze oczy swoją urodą.

Kalanchoe – o czym warto pamiętać?

Rośliny, które kupujemy w sklepach najczęściej znajdują się w niewielkich i niezbyt ładnych doniczkach plastikowych. Aby ładnie prezentowały się w mieszkaniu warto wybrać się do kwiaciarni, sklepu ogrodniczego lub odwiedzić nasz sklep internetowy i wybrać ładną osłonkę na doniczkę.