Jak dobrać doniczki do domu?

Jak dobrać doniczki do domu?

Kupując (lub sadząc) rośliny, niewiele osób zwraca uwagę na doniczkę - zazwyczaj bierze się to, co mamy akurat pod ręką. W efekcie domowe parapety i półki nie prezentują się zbyt dobrze – pełno na nich pstrokatych doniczek, w różnych kształtach i kolorach, nie współgrających z wizerunkiem pomieszczenia. Te nietrafione aranżacje można jednak szybko zmienić, kupując ręcznie wykonywane, niepowtarzalne donice. Dostępny na rynku wybór jest coraz większy – od nowoczesnych kształtów, poprzez różne barwy, wzory i wielkości.

mała donica

Wybierając doniczki do domu warto zwrócić uwagę na ich wykonanie. Powinny się one komponować z całością, podkreślając styl w jakim urządzone jest pomieszczenie. Donice retro nie będą pasowały do surowych pokoi z futurystycznymi meblami, więc przed wyborem zastanówmy się, czego tak naprawdę szukamy. Warto kupować donice z jednej serii (by wszystkie rośliny w pomieszczeniu miały tą samą oprawę), trzeba więc wybrać takie modele, które są dostępne w różnych wielkościach. Doniczki powinny również zapewniać roślinie optymalne środowisko do wzrostu i zapewniać wystarczająco dużo miejsca do rozwoju. Wybierzmy więc średnicę, która na to pozwoli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>