Wrzesień – pora na wrzosy i wrzośce

wrzosyWrzosy i wrzośce to bardzo wdzięczne rośliny. Pięknie się prezentują w ogrodach, na tarasach, balkonach i w domach. Coraz chętniej są kupowane jako ozdoby do sklepów, biur i lokali gastronomicznych. Jednakże, aby pięknie się prezentowały powinny mieć odpowiednią oprawę w postaci osłonki na doniczkę.

W naturalnej odsłonie
Wrzosy i wrzośce najładniej prezentują się w osłonkach jak najbardziej naturalnych. Tym samym bardzo często umieszczane są w wiklinowych koszykach. Rośliny te pięknie prezentują się zarówno w prostych koszach, łubiankach (np. po owocach) jak i w kolorowych, specjalnie do tego przygotowanych plecionych pojemnikach.

 

Całe w bieli
Najpopularniejsze w naszym kraju są wrzosy i wrzośce w różnych odcieniach różu i fioletu. wrzosyDo takiego zestawu kolorów idealnie pasują jasne osłonki na doniczki. Najlepiej sprawdzają się te wykonane z ceramiki. Jeśli rośliny mają zdobić mieszkanie, najlepiej wybrać doniczki niezbyt niewielkich gabarytów. Jeżeli zamierzamy ustawić je w ogrodzie lub na tarasie można wybierać między donicami wysokimi lub dużymi i płaskimi.

 

Niecodzienne pomysły
Wrzosy i wrzośce to bardzo piękne rośliny, które cudownie ozdabiają ogrody, balkony, tarasy a nawet mieszkania. Kwitną dość długo, bo nawet do listopada, a po przekwitnięciu suche kwiaty na łodyżkach nadal wyglądają bardzo dekoracyjnie. Dlatego też można pokusić się również o bardziej niecodzienne osłonki, które podkreślą piękno tych roślin. Doniczki z wrzosami i wrzoścami można np. umieścić w starej konewce, dużej filiżance, białej puszce czy w wydrążonej dyni. Każdy z tych pomysłów jest wart uwagi.

 

Jeśli tak jak my lubicie te proste w uprawie i bardzo efektowne kwiaty zapraszamy do podzielenia się uwagami dotyczącymi ich wyglądu. Pokażcie nam swoje wrzosy i wrzośce. Jakich osłonek używacie? A może macie także inne pomysły na wyeksponowanie tych roślin?