Zbliża się jesień – zmienia się nawożenie roślin

rośliny doniczkoweRośliny doniczkowe podobnie jak wszystkie inne żyją w charakterystycznych dla swojej odmiany cyklach. Każdy miłośnik roślin wie, że w zależności od fazy rozwoju rośliny wymagają innego traktowania. Zbliża się jesień i warto po woli przygotowywać swoje kwiaty doniczkowe do okresu spoczynku.

 

Większość roślin domowych ma okres wzrostu i kwitnienia od kwietnia do sierpnia, zaś okres od września do marca to dla nich czas odpoczynku. W okresie letnim wymagają one częstszego podlewania oraz nawożenia. Jeśli odpowiednio o nie dbamy, wówczas pojawiają się nowe odgałęzienia, liście i kwiaty. Jesienią rośliny potrzebują odrobiny spokoju i w tym czasie należy ograniczyć podlewanie i nawożenie.
 

Już za kilka dni zaczyna się wrzesień i warto byłoby przygotować swoje rośliny do przezimowania. Jeśli rośliny nie kwitną należy powoli zmniejszyć ilość nawozu dostarczanego im. Jeśli dotychczas podlewane były wodą z nawozem 1-2 razy w tygodniu teraz należy zmniejszyć ilość nawożenia do 1 razu w miesiącu. Także ilość wody warto powoli zmniejszać. Jeśli w pomieszczeniach nie jest zbyt gorąco i sucho wówczas można podlewać rośliny raz w tygodniu, a mniej wymagające nawet raz na dwa tygodnie.nawóz do roślin doniczkowych na jesień i zimę

 
Na polskim rynku ogrodniczym mamy bardzo szeroką gamę nawozów do roślin. Wśród nich są również specjalne nawozy przeznaczone na okres zimowy. Jedną z takich odżywek proponuje firma Biopon. Płynny nawóz jesienno-zimowy posiada składniki, które sprawiają, że roślina znacznie lepiej wykorzystuje niewielkie ilości zimowego światła słonecznego. Wystarczy jedna dawka nawozu na miesiąc, aby rośliny przetrwały zimny okres i na wiosnę znów zaczęły pięknie rosnąć.